Vrau ish-bashkëshorten, dënohet me burgim të përjetshëm Elton Metaj

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 16.03.2023, 16:59

Elton Metaj i cili vrau me kallashnikov në vitin 2021, ish-bashkëshorten e tij Sabrina Bengaj është dënuar me burgim të përjetshëm.

Gjykata e Rrethit Gjyqesor Fier ka deklaruar fajtor, Elton Metajn dhe e dënoi me burgim te përjetshëm .

Vuajtja e denimit do të bëhet në një burg të sigurisë së lartë.

Metaj shkoi në shtëpinë e ish-bashkëshortes dhe e qëlloi për vdekje, ndërkohë që kjo e fundit po konsumonte darkën.

Ngjarja ndodhi më 10 tetor 2021 në fshatin Zhupan të Fierit, teksa viktima ishte 23-vjeçe.

Metaj, u lidh me viktimën kur ajo ishte vetëm 13-vjeç.

Para se të vritej, Sabrina është dhunuar, kërcënuar si edhe ka marrë letra nga burgu, pasi në shtator të 2020 ai mori peng viktimën dhe u dënua mbi 3 akuza, por fitoi lirinë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Zotëria që gjeti portofolin
  Kandidati i parë është zotëria që gjeti portofolin më gati një milionë lekë dhe vendosi që atë t’ia dorëzojë të zotit. Ai bëri kërkesën për publikim në JOQ ALBANIA, që të gjente pronarin e portofolit të humbur. Gjithashtu portofoli kishte brenda dokumente shumë të rëndësishme.
  Banorët e lagjes në Elbasan
  Të harruar nga pushteti vendor, disa banorë të një lagjeje në Elbasan janë heronjtë e atij komuniteti, pasi ata me shpenzimet e tyre dhe me krahët e tyre, dolën dhe rregulluan rrugën. Askush nga bashkia nuk ishte kujtuar për atë rrugë, kështu që ata vendosën që ta merrnin vetë situatën në dorë.
  Adnan Dibrani
  Adnan Dibrani, u hodh në ujin e ftohtë të lumit Moraca në Podgoricë për të shpëtuar një foshnje që kishte rënë brenda. Pasi e nxorri nga uji, Andani i bërë masazh kardiak foshnjës duke i shpëtuar jetën.
  Adem Qorri
  40-vjeçari, Adem Qorri, i cili jetonte me familje në Florida të ShBA-së ka humbur jetën teksa po e shpëtonte një 10-vjeçar që po mbytej në det. Ademi shpëtoi nga mbytja shokun e djalit të tij, por vetë nnuk ia doli dot.
  I riu nga Tirana
  Kandidati i radhës ështrë i riu nga Tirana, që mori të moshuarin, që kishte humbur rrugën, e futi në makinë dhe e dërgoi në komisariat. Ai qëndroi me të derisa u siguria që familjarët e tij do shkonin ta merrnin.
  Zjarrfikësit e keqpaguar
  Kandidatët e radhës janë disa zjarrfikës nga Tirana, të cilët pavarësisht kushteve të këqija, mungesës së mjeteve dhe rrogës së ulët, bënë maksimumin për të shpëtuar një mace që kishte mbetur në një pemë. Pavarësisht vjedhjes që u bëhet atyre nga drejtorët dhe kryetari i bashkisë, ata vazhdojnë të punojnë me pasion.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit