Legalizohet prostitucioni në Tiranë? Kamuflohet nga policia! Twerk në “qendrat e masazheve“

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16.03.2023, 11:58

Qendrat e masazheve janë kthyer në streha prostitucioni ku vajzat nën tutelën e tutorëve, ofrojnë gjithçka përveç masazheve. Ato nuk janë fizioterapiste të profilizuara për trajtimin e muskujve, kontraktimeve, nervit shiatik, raumatizmës apo sëmundje të tjera muskulare, e madje as që e dinë emërtimin e këtyre termave. Në faqet e insagramit nuk reklamohen shërbimet, por “shërbyesja”.

Vajza të reja joshin qytetarët me format trupore, dekoltetë, duke ekspozuar hiret e madje në disa raste duke bërë “twerk” (kërcim joshës me të pasmet). Në disa raste ato përdorin kode komunikimi si “Staf i ri”, si për të treguar se në qendrën e tyre të masazhit ka vajza të reja që ofrojnë shërbime të kënaqësisë trupore larg konceptit “masazh”.

Reklamimi i këtyre shërbimeve në rrjetet sociale është bërë i pakontrolluar dhe qendrat e masazheve po shfaqen gjithandej, madje edhe në sytë e adoleshentëve. E radhës është qendra e masazheve “Grande Spa” me adresë pranë Sheshit Wilson, pranë dyqanit të një rrjeti telefonik.

Qendra reklamon stafin duke treguar me detaje format e tyre trupore dhe adresën se ku ndodhet vendi i kënaqësive të shfrenuara ndërkohë që policia vetë duket se merr rryshfete “për masazhe” pasi kjo qendër dhe shumë qendra të tjera prostitucioni që reklamohen si qendra masazhesh vazhdojnë aktivitetin të qetë.

Në shumicën e rasteve këto vatra shthurjesh publike janë kthyer në shqetësim për banorët e pallatit, të cilët orar pa orar dëgjojnë rënkimet e punonjëseve të seksit. Tutorët e këtyre vajzave kamuflohen duke marrë me qira apartamente në pallate familjare e duke i thyer ato në të ashtuquajturat qendra masazhesh.

A mund të thuhet se prostitucioni është legalizuar në Tiranë dhe po kamuflohet nga policia?!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit