Policia gjermane kërkon “Shabanin”, ka përdhunuar një vajzë dhe dyshohet se është shqiptar

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.03.2023, 21:49

Autoritetet gjermane janë në kërkim të një burri i cili akuzohet për përdhunimin e një vajze. Burri i njohur me emrin "Shaban" dyshohet se është shqiptar dhe ka përdhunuar një vajzë nga Dyseldorfi.

Tetorin e kaluar, 'Shaban' është njohur me vajzën përmes një aplikacioni takimesh. Pasi folën bashkë dhe vajza nisi të kishte besim "te marrëdhënia" e tyre, ajo i dha adresën e saj 'Shabanit'. Ai e mori me makinë vajzën dhe pasi udhëtuan qindra kilometra, e përdhunoi dhe e riktheu sërish në Dyseldorf.

Policia gjermane ka dyshime se 'Shaban' mund të ketë lidhje edhe me ngjarje të tjera të ngjashme prandaj kërkon ndihmën e qytetarëve për gjetjen e tij. Ai dyshohet se është rreth 20-30 vjeç, ka flokë bjonde të errëta dhe flet gjermanisht.

Artikulli i medias gjermane:

Me emrin “Saban”, një person i panjohur mësohet se tetorin e kaluar ka kontaktuar një grua nga Dyseldorfi dhe e ka përdhunuar në takimin e parë. Sipas hetimeve të deritanishme, policia nuk përjashton mundësinë që ky përdhunim nuk është akti i tij i parë dhe se ai mund të kërkojë viktima të tjera përmes aplikacioneve për takime.

Kështu thuhet se ai e gjeti të renë nga Dyseldorfi në tetor dhe ajo me besim i dha adresën e saj. Me një makinë argjendi, me sa duket një Mercedes ai e mori atë atje për takimin e parë. Pasi udhëtoi disa qindra kilometra në jug në autostradë, "Shaban" më pas u nis me makinë në një zonë të panjohur pushimi, ku përdhunoi gruan. Pastaj ai e ktheu atë në Dyseldorf.

Është e paqartë se çfarë lidhje ka ai Dyseldorfin dhe nëse e ka gjetur viktimën rastësisht. Hetuesit besojnë se ai tani është duke udhëtuar në Gjermaninë jugore dhe shpresojnë ta gjejnë përmes fotove të ndryshme nga profili i tij në aplikacionin e takimeve. Hetuesit janë të interesuar edhe për viktima të tjera të mundshme të burrit që mund të mos e kenë denoncuar nga turpi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit