Propaganda në stratosferë/ Erion Veliaj futet LIVE në drekë, por në video është natë! Administrata e braktis!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 15.03.2023, 14:06

Erion Veliaj, krye-patronazhisti i Partisë Socialiste, është mjeshtër i propoagandës dhe këtë e ka treguar në gjithë këto vite qeverisje të Tiranës. Mirëpo sot, i ka vënë kapakun, të paktën, pjesës së propagandës.

Erion Veliaj është futur LIVE (drejtpërsëdrejti) në facebook në orën 13:50 të ditës së sotme, por inspektimin dhe inaugurimin e asfaltit elektoral e ka bërë mbrëmjen e djeshme ose shumë ditë më parë.

Të gjithë prisnin që të shihnin Erion Veliajn duke prezantuar diçka me ditë, por kanë parë që mjedisi është errësirë.

Kjo nuk është hera e parë që Erion Veliaj e bën këtë, por është përpjekur të përshtasë orët, ndërsa në këtë rast ka dështuar. Mesa duket afrimi i fushatës ka hutuar edhe ata që merren me kasetat e gatshme të kryepatronazhistit.

Ajo që vihet re gjithashtu është se Erion Veliaj ka një numër të vogël personash që e ndjekin live, krahasuar me numrin e punonjësve të administratës që ai urdhëron ta shohin. Duket se edhe këta të fundit e kanë braktisur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit