Arabët “lajthisin” për Messin, Al Hilal ka gati ofertën prej 220 milionë eurosh në sezon

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 15.03.2023, 13:05

Babai i Messit ndodhet në Arabi dhe kaq është dashur që mediat të investigojnë dhe të zbulojnë një prapaskenë tejet të bujshme. Jorge Messi është takuar me familjen mbretërore arabe, teksa raportohet se Leo përveçse si ambasador i futbollit në Arabinë Saudite, mund edhe të transferohet në kampionatin ku luan Ronaldo.

Kundërshtarët e betuar të Al Nassr, Al Hilal, janë gati t’i ofrojnë Messit shifrën prej plot 220 milionë eurosh në sezon, që do të tejkalonte rekordin historik të Ronaldos, që në dy edicione do të marrë 400 milionë euro nga Al Nassr.

Gjithsesi, për momentin gjithçka është në kuadrin e bisedimeve dhe nuk ka asgjë konkrete. Lionel Messi nuk është ende i sigurt nëse dëshiron të largohet arena e futbollit evropian dhe do të marrë kohën e tij për të marrë vendimin mbi të ardhmen.

Arabia është kandidate potenciale për organizimin e Kupës së Botës së vitit 2030 dhe fushata ka nisur që tani. E sigurt është se qeveria arabe ka nisur një bashkëpunim komercial me Messin, që mund të kurorëzohet me transferimin e “Pleshtit” tek Al Hilal.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit