44-vjeçari bën tatuazh atletet e preferuara NIKE

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 14.03.2023, 01:25

Një burrë ka bërë tatuazh në këmbët e tij atletet e preferuara Nike.

Blazej Ambrozak, 44 vjeç, nga Rochdale, Manchester, e çoi dashurinë e tij për atletet Nike në një nivel tjetër kur vendosi t'i fuste ato në lëkurë.

Pas një seance të dhimbshme tetë-orëshe, Blazej tani ka të veshura përgjithmonë atletet e preferuara.

Ishte një vendim spontan për të bërë tatuazh atletet, por më pëlqeu shumë ideja sepse është ndryshe dhe jo diçka që e shihni shumë shpesh. Më pëlqejnë të gjitha llojet e atleteve Nike, por Jordan’s janë të preferuarat, kështu që vendosa t’i bëj tatuazh. Ishte një përvojë shumë e dhimbshme. Pjesa më e keqe ishin gishtat e këmbëve dhe thembrat e mia, por ia vlente dhimbja pasi tatuazhi duket i mrekullueshëm. Për fat të mirë, rikuperimi nuk ishte shumë i keq as për mua, sepse këmbët e mia nuk m'u frynë shumë. U ktheva në punë brenda tre ditësh nga bërja e tatuazhit.

Dean Gunther, 44 vjeç, një artist tatuazhesh nga Mançesteri vizatoi në mënyrë perfekte kopjen e përsosur të atleteve të preferuara të Blazej në këmbët e tij.

Ai i pëlqen altetet e tij Nike dhe vendosi t'i bëjë ato përgjithmonë tatuazhe. Ishte padyshim një kërkesë e pazakontë. M'u deshën dy orë për të vizatuar atletet dhe tetë orë të tjera për të bërë tatuazh të dyja këmbët brenda një dite. Ai ishte lodhur duke blerë atlete të reja çdo disa muaj, kështu që tani ai mund të veshë atletet e tij edhe në shtrat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit