Pak ditë para se ta inaugurojë Lali Eri, rrugën te liqeni e bëjnë gabim dhe e prishin për ta rindërtuar

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 11.03.2023, 13:27

E dini atë shprehjen “më mirë nuk bëhet”? Kështu thanë te rruga e re që po ndërtohet te një nga hyrjet e Liqenit Artificial, por në fund panë se bëhet edhe më mirë.

Teksa Lali Eri po i bënte kurimet e fundit rrugës para se të shkonte ta inauguronte për zgjedhje dhe të krenohej me të për të kërkuar mandatin e tretë në krye të Tiranës, një fadromë është shfaqur ditën e sotme dhe ka prishur një pjesë të rrugës për shkak se është ndërtuar gabim.

Bëhet fjalë për një trafikndarëse, e cila pasi e kanë ndërtuar, projektuesit e kanë parë të arsyeshme ta heqin fare. Ku qëndron problemi këtu? Ato paratë që harxhohen për ta ndërtuar, janë tonat.

Dhe si mund të ndërtosh një rrugë kur nuk di sesi do ta bësh bësh? Pjesa ku ishte vendosur trafikndarësja nuk është niveluar si duhet dhe nuk do të ketë cilësinë e pjesës tjetër të rrugës.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit