Kamëz, makina me shpejtësi marramendëse “i ngulet me kokë” makinës tjetër në kryqëzim

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 10.03.2023, 22:45

Më 6 mars, në zonën e Bathores, Kamëz rruga Drini është regjistruar një aksident i rëndë. Një makinë ka përplasur me një mjet tjetër, duke lënë pas të lënduar. Ndërkohë, sot një qytetare, ka dërguar me pamje në redaksi momentin e aksidentit, kur makina me shpejtësi marramendëse "i ngulet me koke" makinës tjetër ne kryqëzim. Qytetarja thotë se shoferi i makinës që përplasi mjetin tjetër është një 17-vjeçar pa leje drejtimi dhe ka qenë me shpejtësi jashtë normave.

Qytetarja:

Pershendetje JOQ ky aksidenti nuk esht publikuar asnjeher.....esht nje rruge lagjie ne Kamez Bathore....ku makina fluturo me shpejtesi marramendese....publikojeni qe njerzit te din si te ecin te kuptojn qe shpejtsia nuk esht adrenalin por vret. me date 6 mars. e keni daten ne vidjo. ka pasur te lenduar, edhe shoferi i makines qe ka qen me shpejtesi ka qen 17 vjec pa leje drejtimi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit