Reperi shqiptar me 224 km/h me Ferrari, 400 mijë shikime! Të rinjtë imitojnë VIP-at dhe gjejnë vdekjen

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 10.03.2023, 14:22

Influencerët më të mëdhenj për rininë shqiptare janë padyshim reperët.

Gjuha e egër e denigruese, fjalori i pisët i përdorur në tekstet e tyre dhe modeli që përcjellin tek të rinjtë, nguliten në mendjen e këtyre të fundit të cilët me çdo kusht duan t’u përngjajnë duke postuar në rrjetet sociale të njëjtat gjëra me idhujt e tyre.

Fama është përgjegjësi e madhe që duhet mbajtur mbi supe e duhet menaxhuar siç duhet për më tepër kur fansat që të suportojnë janë në moshën e adoleshencës.

Por çfarë rruge merr ky fiksim i të rinjve me të famshmit, kur vetë këta të fundit promovojnë akte të rrezikimit të jetës së tyre që më pas kopjohen dhe merren shembull nga ndjekësit e tyre?

Përgjigja është aksidenti i ndodhur në mbikalimin e Saukut ku tre të rinj humbën jetën tragjikisht si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën drejtuesi i mjetit udhëtonte.

Në redaksinë e JOQ Albania ka mbërritur një video e reperit shqiptar Noizy të bërë virale në rrjetet sociale ku në TikTok ka marrë më shumë se 400 mijë shikime.

Në këtë video reperi shihet teksa i jep me mbi 224 km/h Ferrarit të tij dhe një tjetër person i cili është pasagjer e filmon.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit