Pasagjere në “Audi-n A8”, kjo është 22-vjeçarja që humbi jetën dje në Sauk

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 10.03.2023, 11:55

Erisilda Abedini, vajza që shihni në foto është 22-vjeçarja e cila humbi jetën në aksidentin tragjik të ndodhur pasditen e djeshme te rrethrrotullimi i Saukut.

Ajo ishte pasagjere në makinën tip "Audi A8" në momentin që ndodhi aksidenti i frikshëm. 22-vjeçarja ishte tepër aktive në rrjetet sociale dhe nuk ngurronte të ndante me të tjerët momente nga jeta e saj si dhe trendet më të fundit.

Së bashku me 22-vjeçaren humbi jetën edhe Sikela Përroj, 23-vjeç dhe Klevis Ruçaj 20-vjeç. Ky i fundit shkaktoi aksidentin tragjik pasi mjeti tip "Audi A8" që po drejtonte theu barrierat mbrojtëse të rrugës dhe kaloi në korsinë tjetër të rrugës.

Ekspertët në vendngjarje kanë arritur të zbulojnë se 20-vjeçari Ruçaj ka qenë duke lëvizur me shpejtësi mbi 260 km/h në momentin e aksidentit tragjik.

@sisiabedini

♬ NBK – Niykee Heaton

@sisiabedini

♬ Do It To It – ACRAZE

@sisiabedini #CapCut #fyp #fypalbania #tiktokalbania #viral #tiktok #fyalbania #albania #duet #newtrend ♬ original sound – Dafina Zeqiri

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit