Të gjithë e ëndërrojmë/ Gruaja zgjohet me 10.5 MLN dollarë në llogari, i blen shtëpi motrës

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 09.03.2023, 17:05

Shumica prej nesh kanë ëndërruar të kenë papritur miliona lekë në llogari, por ka mbetur vetëm në limitet e fantazisë, sepse askujt nuk i është plotësuar sa hap e mbyll sytë. Mirëpo, një gruaje i është plotësuar kjo dëshirë.

Asaj iu dërguan aksidentalisht në llogari 10.5 milionë dollarë.

Tani, në një situatë si kjo , shumica prej nesh ndoshta do të ndalonin të shpenzonin këto para derisa të dimë në mënyrë legjitime se ato ishin tonat, por këtë nuk e bëri Thevamanogari Manivel.

Në vend që të vinte në dyshim paratë, Manivel shkoi t’i shpenzonte ato sa më shpejt të ishte e mundur, derisa kompania që bëri këtë gabim, e kuptoi.

Gruaja i bleu një shtëpi motrës së saj me 5 dhoma dhe më pas bëri shpenzime të tjera. Përveç blerjes së shtëpisë për motrën e saj, Manivel i dha edhe një shumë të madhe parash vajzës së saj. Më pas, pas një beteje të gjatë ligjore, Crypto.com fitoi një pjesë të çështjes kundër Manivel, e cila u urdhërua të shiste shtëpinë dhe t'u kthente paratë, plus interesat.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit