Muller: Me Messin na ka shkuar gjithnjë mirë, Ronaldo ka qenë problemi i madh i Bayernit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 09.03.2023, 12:57

Lionel Messi është makthi i pjesës më të madhe të skuadrave, por me Bayern Munchen në vitet e fundit situata është përmbysur. Që nga 2015-a, kur “Pleshti” rrëzonte si birilë Boatengun dhe shënonte atë gol ikonik, Bayerni i ka mposhtur gjithnjë skuadrat e kampionit të botës.

E njëjta gjë ndodhi edhe mbrëmë, kur Bayern mundi PSG-në dhe u kualifikua me tej në Champions League. Sulmuesi i Bayernit, Thomas Muller ka folur në lidhje me këtë fakt pas ndeshjes së djeshme dhe ka shtuar se ndaj Ronaldos e ka pasur më të vështirë.

“Kundër Messit gjërat kanë shkuar gjithmonë shumë mirë në aspektin e rezultateve. Cristiano Ronaldo, nga ana tjetër, ishte problemi ynë kur luante për Real Madrid. Por kam respektin maksimal për paraqitjen individuale të Messit në Kupën e Botës, ishte i jashtëzakonshëm.

Ai tërhoqi me vete të gjithë ekipin. Nuk është aq e lehtë të luash në një ekip si PSG, është e vështirë të gjesh një ekuilibër ekipor. Individët të ndihmojnë të fitosh vetëm disa ndeshje”, është shprehur lojtari gjerman.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit