EKSKLUZIVE/ Flet për JOQ Deta Kokomani: Vis Martinaj ka qenë me një grua tjetër para se të zhdukej, por s’i del emri!

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 06.03.2023, 16:55

JOQ Albania ka siguruar një dëshmi ekskluzive të ish-missit shqiptar, Deta Kokomani, e cila ka qenë në një lidhje me Ervis Martinajn, i zhdukur që prej vitit të kaluar.

Ajo ka reaguar pas dëshmisë së dalë nga prokuroria, ku Deta Kokomani tregon njohjen me të shumëkërkuarin Ervis Martinaj.

Menjëherë pas publikimit të lajmit, Deta Kokomani ka kontaktuar me redaksinë dhe është shprehur se deklaratat e saj po keqpërdoren. Ajo thotë se prokuroria ka shtuar detaje dhe emra që nuk i ka përmendur fare teksa shton se lidhja e saj me Ervis Martinajn po përdoret për të mbuluar detaje të tjera.

Sipas saj, Martinaj ka qenë në shoqërinë e një gruaje tjetër para se të zhdukej, por kjo nuk po thuhet, pasi nuk duhet që t’i dalë identiteti.

“Trecereku fjalve te kjo “deshmia” sjan then as nga un po nga prokuroret zhulsa te Rames. Kane shtuar detaje, kane shtuar emra ge un si kam permendur fare dhe i kan dhen per mediat pa te drejte. Per te mos permendur ge lidhja ime me personin ne fjale po perdoret per te mbuluar shume gjera se para se te zhdukej ka qene me persona te tjere duke perfshire dhe nje femer tieter ge po i mbrohet identiteti nga shteti. Me shum nuk dua te flas dhe sdo flas se cdo fiale perdoret sipas perfitimeve te mediave.” – thotë për JOQ Deta Kokomani.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit