Plas sherri në urbanin e linjës Vorë-Tiranë, faturino dhunon barbarisht dhe kërcënon pasagjerët

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 06.03.2023, 08:52

Lëvizja urbane nga dita në ditë është kthyer në sfidë për qytetarët të cilët e zgjedhin për të udhëtuar. Themi këtë pasi janë të shumtë denoncimet, ku ankohen për shërbimin që lë për të dëshiruar në transportin publik.

Së fundmi një qytetar, ka shkruar pranë redaksisë së JOQ Albania dhe ka shprehur shqetësimin për një faturino të linjës Vorë-Tiranë. Qytetari shkruan se faturino me emrin Naim, dhunon barbarisht dhe kërcënon pasagjerët.

Siç dëgjohet në video, faturino krijon sherr në urban duke ofenduar dhe dhunuar me shkelma pasagjerët.

Duke dërguar edhe pamje në redaksi, qytetari shkruan se në transportin publik, jo vetëm që autobusët janë të amortizuar, por u duhet të përballen edhe me faturino të cilët i cilëson si shpellarë.

Qytetari:

Fatorine me emrin Naim dhunon barbarisht dhe kercenon pasagjeret. Ngarja ka ndoshur ne linjen Vore – Tirane. Sherbimi transportit publik katastrofe. Gjithmone ka vonesa, autobuze te amortizuar, dalin edhe keto shpellaret.

Kujtojmë se kur Veliaj mori Bashkinë e Tiranës, vendimi i parë që mori ishte rritja e çmimit të biletës për transportin publik, teksa siguroi qytetarët e Tiranës se do t’u garantonte udhëtim komod dhe siguri, një premtim fushate dhe boshe, pasi transporti publik në kryeqytet është futur në kaos.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit