Mbappe blen për vete një Ferrari 500.000 €, por nuk mund ta ngasë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 04.03.2023, 22:35

Kur arrijnë famën dhe pasurinë, yjet e futbollit “e përkëdhelin” veten me blerjen e makinave luksoze.

As francezi Kylian Mbappe nuk mbetet mbrapa, pasi ai së fundmi ka blerë një super Ferrari. Sulmuesi i PSG-së ka zgjedhur një Ferrari 488 Pista, me një V8 720 kuaj fuqi, që kushton rreth 500,000 euro.

Por pavarësisht kësaj blerje luksoze dhe makinave të tjera që ka, Mbappe nuk mund ta drejtojë vetë pasi nuk ka patentë shoferi. Edhe pse tani është 24 vjeç, Mbappe vazhdon të mos vozisë vetë. Kur PSG i ofroi mundësinë për të marrë mësime në një autoshkollë, Mbappe nuk e pranoi pasi nuk e konsideronte të nevojshme.

Që kur ka mbërritur në Paris, sulmuesi ka pasur një shofer personal që e çon kudo ku ai ka nevojë. Francezi ka gjithashtu një Mercedes-Benz GLE Coupe, një Audi A6, një Mercedes-Benz V-Class dhe një Range Rover.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit