Ngjarja e dhimbshme për familjen Rama në Prishtinë, ky është burri që u gjet i varur në shtëpinë e tij

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 02.03.2023, 18:21

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Bardhosh të Prishtinës, ku një burrë ka vendosur t’i japë fund jetës së tij, në garazhin e shtëpisë. Ky rast ka tronditur familjen Rama, e sidomos gruan e tij, e cila u tmerrua kur e pa burrin të varur në litar.

Disa të afërm tentuan t’ia jepnin ndihmën e parë, por fatkeqësisht ishte vonë, pasi ai kishte ndërruar jetë.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se bëhet fjalë për Yllzim Ramën, 38-vjeçar, vdekjen e të cilit e ka konfirmuar ekipi mjekësor që doli në vendin e ngjarjes. Pas ekzaminimeve për shenja vitale, u konstatua se i ndjeri kishte vdekur.

Trupi i pajetë i viktimës është tërhequr për t’u dërguar në IML për obduksion, teksa në vendin e ngjarjes janë bërë ekzaminimet e nevojshme nga ekipet përkatëse.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar si “Vetëvrasje’, ndërsa akoma nuk dihen motivet që e shtynë viktimën t’i jap fund jetës.

Për vdekjen e tij, përmes rrjeteve sociale kanë njoftuar edhe familja, por akoma s’janë bërë të ditura detajet e ceremonisë së varrimit.

“Njoftim:

إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُون

Të Allahut jemi, e tek Ai është rikthimi ynë!

Ju njoftojm familjar, miq shok, e dashamir se sot ka nderruar jete vëllau yne Yllzim Rama.

Per vorrim do ju njoftojm me kohe”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit