Detajet nga ngjarja e Belshit/ Shoferi qëlloi me armë drejt autobusit të “rivalit”, në autobus ishin dy fëmijë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 02.03.2023, 11:05

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e djeshme në Belsh, ku dy shoferë autobusësh janë konfliktuar së bashku për çështje biznesi dhe përleshja ka agravuar deri në përdorimin e armëve, ku fatmirësisht është evituar tragjedia. Sot dalin detaje të reja nga ngjarja e rëndë.

Altin Dervishi ka gjuajtur me armë drejt Ervis Tafanit . Shkaku i sherrit raportohet të jetë fakti që Tafani kishte marrë linjën për në Angli dhe konkurrenca mes dy shoferëve bëri që të lindë një konflikt, që në fund përfundoi në mënyrën më shqiptarë të mundshme.

Pas përleshjes, Dervishi ka marrë armën dhe ka goditur drejt autobusit të Tafanit, teksa brenda mjetit ka qenë vetë Ervisi dhe një çift me dy fëmijët e tyre. Fatmirësisht gjithçka ka kaluar pa pasoja të rënda. Personat që kanë qenë brenda kanë pësuar vetëm dëmtime të lehta nga copat e xhamave të thyer.

Fatmirësisht shënjestra e agresorit nuk ka qenë të godasë në trupat e atyre që ndodheshin brenda. Dervishi është arrestuar dhe pritet të njihet me masën e dënimit në vazhdim. Fakt është që shqiptarët ende nuk e kuptojnë konkurrencën e tregut dhe kjo bën që të kërcasë arma herë pas here.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit