Bleu 2 paketa, molto dhe ujë pa gaz/ Gazetari: Dan Hutra shkoi në Sharrë për të kryer vrasjen e katërt

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.03.2023, 22:54

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me arrestimin e Dan Hutrës, i cili akuzohet për 3 vrasje të ndodhur sot në Paskuqan dhe Kodër Kamëz.

Gjatë një emisioni televiziv, gazetari Spartak Koka ka treguar se si është pikasur dhe arrestuar 40-vjeçari Hutra. Gazetari ka treguar se fill pas vrasjeve të kryera, Dan Hutra ishte nisur drejt Sharrës. Aty ai është ndalur në një lokal të zonës dhe ka blerë 2 paketa cigaresh, dy molto dhe një ujë pa gaz.

Por disa djem që kanë qenë në lokal e kanë njohur Dan Hutrën dhe kanë njoftuar policinë. Më tej gazetari thotë se në atë zonë, Dan Hutra kishte shkuar për të kryer vrasjen e katërt. Koka tha se Hutra donte të ekzekutonte një shtetas me inicialet Rr.Sela, të cilin e bënte fajtor për vdekjen e babait të tij, por që në fakt nuk kishte asnjë lidhje.

Kanë qenë 2 çuna xhaje me njëri-tjetrin kur konstatuan Dan Hutrën, e njihnin si personazh, e kishin parë dhe foton e tij të publikuar në media dhe tek njëri prej lokaleve përballë landfillit të Sharrës, Dan Hutra i cili kishte parkuar automjetin rreth 1.5 km larg, kishte zbritur në këmbë i paarmatosur dhe ishte futur brenda lokalit dhe bleu 2 paketa “Uinston”, dy molto çokollate dhe një ujë pa gaz. Në këtë moment ata e kanë identifikuar jo vetëm nga fotografia, por njëri prej tyre e ka identifikuar edhe për faktin sepse ai ka qenë banor i zonës së Sharrës para shumë vitesh. Ai ka tentuar të vrasë një tjetër person, bëhet fjaë për Rrahman Selën, një person që Hutra e bën përgjegjës për vdekjen e të atit të tij, por që s’ka lidhje dhe s’ka patur asnjë lidhje me të apo konflikt të mëparshëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit