Dan Hutra në një lidhje dashurie me Etleva Kurtin që vrau, një 6-vjeçare pa skenën dhe identifikoi autorin

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.03.2023, 17:59

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me vrasjen e trefishtë të ndodhur sot në Paskuqan, Kamëz. Dan Hutra i cili aktualisht është i shpallur në kërkim dyshohet se fshihet pas vrasjes së: Mevlute Hysa 30 vjeçe, Hasime Dafku 30 vjeçe dhe Etleva Kurti 31-vjeçe.

Në media raportohet se dëshmia e një vajze 6-vjeçareje ka qenë kyçe në identifikimin dhe shpalljen në kërkim të autorit. Mësohet se 6-vjeçarja ka parë të gjithë skenën dhe ka deklaruar para policëve se autori ka qenë me makinë të zezë dhe tullac.

Dy viktimat, Mevlute Hysa dhe Hasime Dafku janë përkatësisht motra dhe kunata e ish-bashkëjetueses së Dan Hutrës. Ndërkohë që Etleva Kurti e cila u gjet e pajetë në oborrin e shtëpisë mësohet se ka patur një lidhje dashurie me Dan Hutrën. Kurti thuhet se e braktisi Hutrën kur ai ra në burg për vrasjen e gruas së tij të parë.

Ndërkohë që një motiv tjetër që fshihet pas vrasjes së saj është edhe ai i gjakmarrjes, pasi vëllai i saj Vladimir Kutri dhe Dan Hutra kanë patur konflikte në burg. Elteva Kurti jetonte vetëm me mamanë e saj pasi vëllezërit ishin larguar nga shtëpia nga frika e gjakmarrjes.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit