U zu me familjarët dhe u largua nga shtëpia, si ra 24-vjeçarja në kurthin e Mehmetit dhe u prostituua

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 28.02.2023, 13:31

Një zënkë me familjarët ka qenë pikënisja e abuzimit të 24-vjeçares nga Patosi nga Arbër Mehmeti në qytetin e Fierit. Detaje të reja kanë dalë në dritë nga abuzimi i të resë, ku u arrestuan Pranvera Isufaj, 32 vjeçe, Aleksandra Toska, 19 vjeçe, dhe një 17- vjeçare, si dhe u shpall në kërkim Arbër Mehmeti, 33 vjeç, organizatori kryesor.

Ky i fundit ka qenë i dënuar më parë për vrasje të mbetur në tentativë. Tri shtetaset e arrestuara, me urdhër të Mehmetit dhe në bashkëpunim me njëra-tjetrën e kanë detyruar 24-vjeçaren të prostituojë në lokalet e Fierit dhe të Patosit. Gjithashtu, ato e dërgonin të renë në hotele e banesa me qira.

Mbajtja peng e 24-vjeçares u zbulua nga mikesha e saj, R.Hoxha, e cila ka telefonuar policinë duke denoncuar rastin e rëndë. Pas kësaj, policia ka shkuar në zonën e quajtur “Zogu i Zi” në Fier, duke kontaktuar me denoncuesen dhe viktimën. Me ta kuptuar, Arbër Mehmeti është larguar me shpejtësi në drejtim të paditur.

Në deklarimin e dhënë në polici, 24-vjeçarja S.M ka treguar se ka ndërprerë kontaktet me familjen pas mbrëmjes së ndërrimit të viteve. Largimi nga familja ka ndodhur për shkak të një debati me njerëzit e afërm. Më pas ajo ka shkuar në Fier, ku ka takuar Arbër Mehmetin, me të cilin ishte njohur në rrjetet sociale prej kohësh.

Në momentin që ka hipur në makinën e Mehmetit, ky i fundit i ka thyer kartën dhe telefonin dhe e ka dërguar në banesë. Nga ai moment, vajza është shfrytëzuar dhe mbajtur peng. Sipas raportimeve, në vitin 2013 Arbër Mehmeti së bashku me Sh.K tentuan të vrasin me armë zjarri, dy të rinjtë E.S dhe E.S, 21 vjeç. Në momentin që ai prostituonte 24-vjeçaren, ndodhej në masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit