Aksidenti në Kroaci/ Ky është shoferi që humbi jetën, pjesë e Komandos së Forcave Ajrore

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.02.2023, 21:15

Gazmir Korbi, personi që shihni në foton e mëposhtme është shoferi shqiptar i cili humbi jetën në aksidentin në Kroaci.

41-vjeçar i cili ishte oficer i Komandos së Forcave Ajrore ishte duke i dhënë autobusit kur ndodhi aksidenti i rëndë në rrugën kombëtare në Kroaci, Split-Zagreb.

I plagosur rëndë nga ky aksident ka mbetur edhe shoferi tjetër Adem Rexha i cili është transportuar në spitalin e Karllovacit.

Ndërkohë që të plagosur kanë mbetur edhe pasagjerët: Veli Muca, Armand Shaba, Herman Gjeci, Gjovalin Kola, Roland Kola, Naile Bajraktari dhe Klodian Vata (pasagjer dhe njekohesisht pronari i autobusit)

Të plagosurit janë transportuar në spitalet në Ogulin dhe Karlovac. Dyshimet paraprake janë se aksidenti ka ndodhur për shkak të kushteve atmosferike dhe dëborës në rrugë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit