Pas shoferit të kazinosë, merret në pyetje edhe shoqja e 22-vjeçares keniane

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.02.2023, 18:34

Policia e Tiranës ka marrë në pyetje shoqen e dhomës së 22-vjeçares Joy Ayoko, e cila u dhunua barbarisht në gusht të vitit që lamë pas dhe humbi jetën pak ditë më parë.

Hetuesit që po merren me zbardhjen e kësaj ngjarje të rëndë duan të dinë më shumë për kontaktet që Joy kishte pasur me shoqen e saj dhe mënyrën se kjo e fundit kishte konstatuar ngjarjen e rëndë. Pasi vlen të thuhet se ishte pikërisht ajo që të nesërmen gjeti trupin e shoqes së saj pranë banesës.

Ndërkohë që ditën e djeshme u rimor në pyetje edhe shoferi i kazinosë ku punonte viktima, Rodi Braçi, 32 vjeç. Ai dyshohet të jetë një nga kontaktet e fundit që keniania ka patur mbrëmjen kur ndodhi ngjarja.

Braçi është personi që ka lënë Joyn në hostelin ku ajo strehohej bashkë me disa vajza të tjera me nënshtetësi të huaj që punonin në një kazino në Tiranë. Në deklarimet e tij fill pas ngjarjes shoferi ka mohuar të ketë patur konflikte mes tij dhe 22-vjeçares. Të njëjtin qëndrim mësohet të ketë mbajtur edhe përpara grupit hetimor.

Një prej pistave ku hetuesit kërkojnë të gjejnë prova është ekspertimi i celularit të kenianes, me qëllim nxjerrjen e kontakteve të saj të fundit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit