Vetëvrasje në një kafene të Shtimes: Gruaja 55-vjeçare dërgohet në gjendje të rëndë në Emergjencë, vdes pasi lirohet nga spitali

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 25.02.2023, 14:12

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në një kafeteri të Shtimës, ku një grua ka tentuar t’i jap fund jetës, duke konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve.

Ky rast ka tronditur pronarin e lokalit, i cili menjëherë ka njoftuar Policinë. Ajo u dërgua në spital dhe më pas u lirua, por fatkeqësisht vdiq rrugës.

Burimet nga Emergjenca kanë bërë me dije se bëhet fjalë për një grua të moshës 55-vjeçare, nga komuna e Lipjanit, vdekjen e të cilës e ka konfirmuar mjeku kujdestar.

E ndjera fillimisht ishte dërguar në Emergjencën e qytetit të Shtimes ku kishte marrë trajtim mjekësor dhe më pas ishte liruar, pasi mjeku kishte vlerësuar se nuk është në rrezik për jetën.

Me t’u kryer kontrollet, viktima u lirua dhe u vendos qe të dërgohej në shtëpinë e saj, por nuk arriti e gjallë. Rrugës asaj iu përkeqësua gjendja dhe ndërroi jetë.

Motivet e vetëvrasjes janë akoma të panjohura, por siç thonë burimet e sinjalit, viktima ishte emër i njohur edhe për Policinë, pasi frekuentonte shpesh lokalet e natës.

Pas ekzaminimeve të kryera edhe në vendin e ngjarjes, trupi i pajetë është dërguar në IML për obduksion, teksa kanë nisur hetimet që zbardhin rrethanat e ngjarjes.

Sipas informacioneve të para, e ndjera kishte lënë një letër para se të tentonte vetëvrasjën, ku ka shkruar disa të dhëna të saj.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit