Sëmundja kronike që ka e ka futur në reanimacion, Anida nga Elbasani ka nevojë për ndihmën e shqiptarëve

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 25.02.2023, 11:21

Vajza në foto është Anida Derstila nga Elbasani dhe ka nevojë më shumë se kurrë për ndihmën e të gjithë shqiptarëve. I vëllai i saj, u kërkon shqiptarëve, përmes JOQ, të ndihmojnë me aq sa kanë mundësi, që Anida të vazhdojë trajtimin e saj në spital. E reja vuan nga cirroza e mëlçisë, një sëmundje kronike. Anida momentalisht ndodhet në reanimacion, në një spital të Gjermanisë, ku po merr nga mjekët atje disa trajtime për sëmundjen.

Mirëpo këto trajtime duhet të vijojnë, por pamundësia ekonomike e Anidës dhe familjarëve të saj, ka bërë që ata të kërkojnë ndihmën e shqiptarëve. Sipas të vëllait të Anidës, trajtimet e mëtejshme për këtë sëmundje, kërkojnë një shumë të madhe parash, por për shkak të gjendjes së vështirë ekonomike që ato kanë, kërkojnë ndihmë nga zemra e madhe dhe bujare e shqiptarëve.

Vëllai i Anidës:

Kam motren shume semure dhe ndodhet ne spital ne gjermani me demtimtim te rende te melcise deri tani ka bere disa trajtime por qe te vazhdoje trajtimi i cili kushton shume duhet te behet nje parapagese Ju lutem kam nevoje per ndihmen tuaj dhe te shqiptareve te shperndani nje link per mbledhjen e donacioneve

Kliko këtu për të ndihmuar Anidën!

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit