E ardhmja e Messit larg Francës, Sergio Aguero tregon ku do të transferohet kampioni i botës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 25.02.2023, 10:04

Kontrata e Lionel Messit me PSG-në përfundon në verën e këtij viti dhe e ardhmja e tij ende është e paqartë. Klubi francez i ka bërë një ofertë shumë të majme, por duket se kampioni i botës e ka mbyllur misionin e tij për të bërë sa më shumë para dhe do të ndjekë më në fund zemrën.

Shoku i tij i ngushtë, Sergio Aguero, është shumë aktiv në intervistat dhe deklaratat e tij në “Twitch” dhe prej atje ka nxjerrë një sekret, që nëse deri më tani ishte thjesht një ide e vjetruar në skutat e medieve, tashmë është një opsion serioz, ku Messi mund të vijojë karrierën.

“Messi po mendon seriozisht të luajë për “Newell’s Old Boys”, tha Aguero, duke treguar se “Pleshti” dëshiron të bëjë një “vals të fundit” dhe të dhurojë pak nga magjia e tij në klubin ku luajti deri në moshën 13-vjeçare, para se të transferohej në Barcelonë.

Një tjetër shok i ngushtë i Messit, Maxi Rodriguez, ndërhyri me shpejtësi, para se Aguero të tregonte më shumë. “Kun është Kun. Nuk mund të heshtë. Le të shohim. Është e vështirë të flitet për këtë, sepse po krijohet një lëmsh ​​thashethemesh. Le të presim”, tha Rodrigues.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit