Vazhdojnë denoncimet për WizzAir: Na ndryshuan orarin e nisjes, a ka shtet apo jo?

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 24.02.2023, 23:37

Kompania e fluturimit Wizz Air, vazhdon ende të jetë një shqetësim për qytetarët të cilët e zgjedhin. Ankesat dhe denoncimet ndaj kompanisë sa vijnë e shtohen çdo ditë e më shumë. Vonesat me oraret, ndryshimet në minutën e fundit, kushtet skandaloze të avionëve, janë këto disa problemet kryesore.

Së fundmi një qytetar është ankuar për Wizz Air, pasi sipas tij nisja nga Anglia për Shqipëri e cila ishte caktuar 15:00 është shtyrë për në orën 8. Sipas një denoncimi të një qytetari, fillimisht, pasagjerët hipën në avion, por më pas i zbritën sërish. Qytetari iu bën thirrje instancave të marrin masa dhe t'u japin zgjidhje këtyre ankesave që lidhen me kompaninë në fjalë.

Qytetari:

Avioni i wizzair ne angli sdo te niset vlla. Nisja per ne oren 15.00 tani e kan shtyre me 8 ore legenat. A ka shtet apo jo???a ka njeri te pranoj ankesat e ltij populli te gjore?!..bejeni publike ta bojkotojne tgjith shqiptaret anembane botes kte kompani ajrore legene

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit