Radhën e kanë gjimnazet/ Bjondja Ana godet pa mëshirë me shkelm nxënësen tjetër në Tiranë

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 24.02.2023, 21:32

Nuk kanë fund episodet e dhunës në Shqipëri. Fatkeqësisht jetojmë në një shoqëri të dhunshme e cila ia ka transmetuar këtë frymë edhe vetë të rinjve.

Vetëm pak orë më parë u bëmë dëshmitarë të një sherri të rëndë banal mes disa vajzave 14-15 vjeçare të një shkollë 9-vjeçare në Tiranë. Ndërsa tani duket sikur radhën e kanë gjimnazet.

Një qytetar i paidentifikuar ka dëguar në redaksinë tonë një tjetër video të dhunshme. Sipas denoncimit, ngjarja ka ndodhur në Tiranë në datë 22 shkurt, pra dy ditë më parë.

Qytetari shprehet se vajzat janë zënë për një djalë, pasi njëra nga vajzat komunikonte më të dashurin e vajzës tjetër. Nga pamjet filmike duket se si një vajzë bjonde që me sa dëgjohet në video e thërrasin Ana, godet pa mëshirë me shkelm vajzën tjetër të shtrirë në tokë. Në sfond dëgjohen rënkimet e vajzës së gjorë që po goditet.

Në vijim do të gjeni mesazhin e mbërritur në redaksinë e Joq Albania si dhe videon:

Pershendetje Joq! Shiko cfare bejne gjimnazistat e Tiranes duke rrahur nje moshatare te tyre. Kjo video eshte bere me date 22 Shkurt, vendi i sakte nuk dihet. Jane zene per arsye te dashurish, njera nga gocat fliste me te dashurin e kesaj tjetres dhe per kete arsye kane ushtruar dhune mbi njera tjetren. Faleminderit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit