OSHEE ua hedh faturat e dritave qytetarëve në tokë si plehra

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.02.2023, 10:53

Në Shqipëri të mos paguash energjinë elektrike ndodh që futesh edhe në burg. Por kur duhet ta paguash dhe nuk ke faturë, OSHEE kujdeset që të ofrojë një "shërbim" të pa parë në asnjë vend tjetër të botës.

Qytetarët e Memaliajt kanë denoncuar në redaksinë e JOQ ALBANIA, shërbimin që OSHEE iu ofron. Ata thonë se prej disa muajsh faturat energjisë elektrike nuk iu kanë mbërritur në shtëpi, ashtu siç duhet të ndodhë.

Por në vend të kësaj, për t'i rënë më shkurt dhe për të mos u lodhur duke shkuar shtëpi më shtëpi, OSHEE i ka grumbulluar të gjitha faturat dhe i ka hedhur në tokë. Edhe në pamjet e mëposhtme mund të shihni sesi faturat qëndrojnë grumbull në tokë si të ishin plehra dhe jo fatura për t'u paguar.

Mesazhi i qytetarit:

Prsh JOQ faturat e Oshe si hidhen ambjentet e hapura, Memaliaj, Faturat kemi me muaj qe nuk vijne ne shtepi

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit