Kjo është gjendja shëndetësore e gruas shtatzënë që u lëndua në aksidentin mbrëmshëm në Shtime

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.02.2023, 11:12

Katër persona kanë mbetur të vdekur si pasojë e aksidentit të rëndë që ndodhi mbrëmë në rrugën Ferizaj-Shtime. Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar edhe dy persona të tjerë, një grua shtatzënë dhe një burrë.

Shefi i Klinikës Intensive në QKUK, Shaqir Uka, në një prononcim për lajmi.net ka bërë të ditur se gruaja e cila kishte marrë lëndime më serioze nga aksidenti, është duke u trajtuar në këtë klinikë.

“Pacientja të cilës ju referoheni është sjell mbrëmë në Qendrën Emergjente si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Ferizaj-Shtime. Pas ekzaminimeve dhe trajtimit që ka marrë në Qendrën Emergjente, pacientja është sjell për trajtim të mëtutjeshëm mjekësor në Klinikën Intensive ku vazhdon të qëndrojë ende. Lëndimet janë serioze, janë lëndime të rënda, por për momentin gjendja e përgjithshme e saja po paraqitet me qenë relativisht stabile”, ka deklaruar Uka.

Ai ka bërë të ditur se e lënduara ka marrë lëndime serioze në kokë, gjoks dhe ekstremitete.

Kujtojmë se i lënduari tjetër nga aksidenti i mbrëmshëm, ka marrë lëndime më të lehta dhe është jashtë rrezikut për jetë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit