I riu: Biletën e hodha! Kontrollori me levë hekuri e shtrin përtokë me grushta

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 23.02.2023, 10:10

Me pak fjalë mund të thuhet se “skena të tilla të denja për skenarë filmash” siç thotë edhe një ministre e famshme e shtetit shqiptar, ndodhin vetëm në Republikën e Shqipërisë…

Një skenë e pazakontë e përafërt me lojën e dhunshme GTA ka tmerruar mëngjesin e sotëm udhëtarët e linjës së Tiranës së Re. Gjithçka ka nisur pasi një i ri i ka thënë kontrollorit të biletave se biletën e kishte por e kishte hedhur dhe se do zbriste në stacion.

Sherri i dhunshëm me shkelma e grushte midis të riut dhe kontrollit ka vazhduar jashtë autobusit aty ku pasagjeret femra kanë ndërhyrë për t’i ndarë.

Kaq ka mjaftuar që kontrollori të shkonte tek shoferi i autobusit i cili ka nxjerrë nga xhaketa një levë hekuri për t’ia dhënë këtij të fundit.

Një pasagjer përshkruan ngjarjen për JOQ Albania:

“Pershendetje. Ju lutem postojeni. Ne linjen e tiranes se re prap dhune, prap e njejta histori. Ky djali tha e kisha bileten por e hodha dhe tani do zbres e kap ky psikopati dhe del me te nga autobuzi dhe pa diskutim fare nis ti bjere me grushta derisa shtrihen pertoke dhe i ndan nje zonje. Me pas kthehet dhe merr kete hekurin tek shoferi i autobuzit dhe niset vrap ti bjere. Kemi frike te hipim me kalamaj na tmerruan qe ne mengjes.

Dhe vlen te permendet qe shoferi nuk niste autobuzin dhe i dha dhe kete hekurin a leven ca eshte ky. Fatorino sdoli as ta ndante ne fillim i ndau nje vajze u fut ne mes se u shtrin pertoke nuk ndaheshin.”

View this post on Instagram

A post shared by JOQ Albania (@joqalbania)

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit