“Nusja shokohet para dasme, dhëndrin po e ushqente e ëma me gji”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 23.02.2023, 08:35

Dasma është një nga periudhat më stresuese të jetës së një personi. A jeni vërtet të destinuar të jeni bashkë? Si do të jetë fjalimi që keni zgjedhur? A do të përshtatet fustani?

Megjithatë, një pyetje që ndoshta nuk do të prisnit t'ia bënit vetes në ditën tuaj të madhe, është a e kam parë burrin tim të ardhshëm duke u ushqyer me gji nga nëna e tij?

Duke folur në një podcast, Georgie Mitchell i tregoi bashkë-prezantueses Beth një histori që kishte dëgjuar për një dasmë, raporton LadBible.

“Dy raste ma kanë treguar këtë histori, nuk kam qenë në këtë dasmë, por në dy raste më kanë thënë, të dyja artiste makijazhi”, shpjegon Georgie.

"Ajo tha se nusja duhej të shkonte në tualet pak para ceremonisë dhe ajo që pa ishte mjaftueshëm për t'i dhënë fund një dasme." Mjerisht, ajo që pa kjo nuse atë ditë nuk është nga ato gjëra që edhe mund ta ripajtojë një çift.

Georgie tregon: “Dhëndri po ushqehej me gji nga mamaja e tij”. Ka shumë të ngjarë që nusja nuk e kishte idenë se burri i saj i ardhshëm ishte ende me gji kur ai i propozoi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit