Pique dhe e dashura e tij dëbohen nga restoranti, pronari fans i Shakirës

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.02.2023, 00:06

Që kur u bë e ditur se Gerard Pique ishte i lidhur me Clara Chia , të dy kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave. Fillimisht u tha shumë për mënyrën se si janë njohur dhe tradhtinë ndaj Shakirës, por më pas dashurinë e tyre filluan ta shfaqnin publikisht. E kur Shakira publikoi këngën e saj me Bizarrap, situata u trazua sërish dhe Pique dhe Clara Chia u kthyen sërish në lajme.

Së fundmi në media dhe rrjetet sociale është publikuar një video ku thuhet se Pique dhe e dashura e tij janë dëbuar nga një restorant japonez në Barcelonë. Arsyeja është se pronari ishte një fans i madh i Shakirës dhe sapo e pa çiftin duke hyrë në restorant i kërkoi kamarierëve të mos iu shërbenin.

Duke kuptuar sjelljen e kamarierëve çifti vendosi të largohej nga restoranti japonez dhe Clara Chia u pa shumë e mërzitur kur doli jashtë.

Në videon e publikuar çifti shihet teksa hipin në makinë, dukshëm tepër të mërzitur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit