Sarandë/ Kërcënoi me pistoletë dhe mori peng mësuesen e nxënësit, 14-vjeçari paditet për dhunë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.02.2023, 20:15

Ditën e djeshme mësuesit dhe prindërit e nxënësve të shkollës "Adem Sheme" protestuan dhe bojkotuan mësimin pasi nxënësit ndihen të rrezikuar.

Shkak për këtë frikë thuhet se është bërë një nxënës 14-vjeçar i cili dy ditë më parë ka mbajtur nën kërcënimin e një arme pistoletë nxënësit dhe mësuesit. 14 nxënësit dhe mësuesja e shkollës "Adem Sheme" janë mbajtur peng për rreth 45 minuta gjatë turnit të pasdites.

Duke marrë shkas nga ky terror i ushtruar nga 14-vjeçari, prindërit prej dy ditësh nuk çojnë fëmijët në shkollë. Ata kanë denoncuar për dhunë 14-vjeçarin i cili thuhet se është jetim.

Pas këtij rasti pritet që 14-vjeçari të transferohet në Shtëpinë e Fëmijës në Shkodër, por ende nuk dihet origjina e sjelljes së tij të dhunshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit