Qytetarja denoncon faqen online: Porosita parfum 60€, më sollën produkt fallco

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 22.02.2023, 12:10

Janë të shumtë rastet kur qytetarët denoncojnë faqet që shesin produkte online. Shpesh qytetarët zgjedhin të bëjnë blerje online për të kursyer kohë, por në të shumtën e rasteve zhgënjehen nga ajo çfarë blejnë në faqet e Instagramit, Facebook. Së fundmi një qytetare denoncon faqen tester_origjinale_parfume si mashtruese, pasi i ka shitur asaj parfum fallco duke e gënjyer se është origjinale.

Qytetarja shkruan se faqja online e parfumeve ka shitur një parfum skarco për 60 euro duke i marrë paratë klientes, ndonëse parfumi nuk ishte origjinal. Qytetarja tregon edhe dallimin mes parfumit origjinal dhe asaj çfarë ka blerë në faqe, teksa në bisedën me menaxhuesit e faqes shihet se këta të fundit e mbyllin bisedën duke i thënë klientes se po e zgjat muhabetin më shumë seç duhet, ndonëse ajo kërkon kthim mbrapsht të lekëve pasi parfumi që ka blerë nuk është origjinal ashtu sicc reklamohej në faqe.

Qytetarja:

Pershendetje JOQ, doja te denoncoja kte faqen online te parfumeve..shet parfume fake per origjinal online me cmimin e origjinalit, pasi e pyeta neqoftese jane origjinal me tha “Po” dhe me ka mashtruar duke me mar 60€ per nje produkt skarco

Komplet vjedhje

Kam parfumin origjinal te ketij ne shtepi nese doni mund tju bej nje krahsim me foto

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit