“I mashtrova të gjithë kur i thashë se jam i dashuruar me gjyshen!”

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 22.02.2023, 11:44

Një adoleshent ka mashtruar të gjithë internetin duke i lënë të besojnë se është lidhur me gjyshen e tij 76-vjeçare.

Giuseppe D'anna, 19 vjeç, ka publikuar video të shumta për 3.1 milionë ndjekësit e tij në TikTok duke deklaruar se Milina Gatta ishte e dashura e tij.

Në fillim të këtij muaji, ai la të tmerruar 80,000 fansat e tij në Instagram kur pretendoi se po priste një fëmijë me të moshuarën, e cila është 57 vjet më e madhe se ai.

Megjithatë, duket se mes çiftit nuk është gjithçka ashtu siç duket.

Adoleshenti italian i tha agjencisë së lajmeve JamPress se e gjithë marrëdhënia është e rreme dhe pretendimet ishin thjesht një hile për të fituar popullaritet në internet.

“Po, Milina është gjyshja ime”, pohoi ai.

D'anna dhe gjyshja e tij fillimisht u bënë virale majin e kaluar kur ndanë detaje të një lidhjeje të supozuar në internet, dhe më vonë pretenduan se ishin fejuar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit