Vrau me çekiç djalin e tij, Shefki Bylykbashi: Jam i mbaruar nga trutë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 20.02.2023, 12:56

Gjykata ka lënë në burg 77-vjeçarin Shefki Bylykbashi. Ky i fundit para dy ditëve i mori jetën të birit, Hamdi Bylykbashi me një çekiç. Gjatë seancës gjyqësore, i moshuari ka mbajtur kokën të mbuluar me duar, teksa është dëgjuar të thotë se e ka lënë truri.

“Çfarë doni. Jam i mbaruar nga trutë”, ka thënë ai‼️

Kujtojmë se ngjarja tragjike u regjistrua të shtunën në fshatin Zvezdë të Maliqit babai i moshuar vrau djalin me çekiç pas një grindjeje të lindur për shkak të konsumit të alkoolit nga ana e viktimës. 50-vjeçari Hamdi Bylykbashi në gjendje të dehur ka debatuar me të dy prindërit në oborrin e banesës së tyre, në qendër të fshatit. Më pas Hamdi Bylykbashi kishte tentuar ta hidhte në pus babain e tij dhe sipas avokatit, për t'u vetëmbrojtur, Shefki Bylykbashi e ka qëlluar me çekiç të birin që ishte bërë tapë.

Ndërkohë sipas banorëve të fshatit, pas kthimit si emigrant në vendin e lindjes, i ndjeri, 50-vjeçari Hamdi Bylykbashi konsumonte rregullisht alkool ndërsa babai vuante nga skleroza.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
  • Shqiptari në Gjermani
    Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
    Sara nga Tirana
    Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
    Deoni
    I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
    Shoferi i kamionit
    I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
    Babë e bir nga Kukësi
    Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit