PSG-ja e pafat/ Dëmtohet edhe Neymar, rrezikon seriozisht betejën e dytë me Bayern Munchen

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 20.02.2023, 11:48

PSG-ja nuk e ka fatin me vete në këtë periudhë vendimtare të sezonit. Në ndeshjen e parë ndaj Bayern Munchen, francezët luajtën vetëm disa minuta me Mbappe në fushë për shkak të një dëmtimi të pësuar nga ylli i ekipit.

Në atë ndeshje edhe Messi u detyrua të luante i sforcuar, teksa në ndeshjen e dytë të raundit të 1/8-ave të Chmapions League, që pritet të luhet të martën e ardhshme në “Allianz Arena” pritet të mungojë edhe Neymar.

Në një përplasje në pjesën e dytë në ndeshjen ndaj Lille, braziliani pësoi një dëmtim në kaviljen e djathtë, një nga pjesët më delikate të tij. Braziliani la fushën me barelë dhe ka vënë në dyshim të madh ndeshjen e kthimit ndaj Bayern Munchen.

Kavilja e djathtë i ka shfaqur më së shumti probleme Neymarit gjatë karrierës së tij dhe shanset janë të mëdha që ai të përballet me një mungesë të gjatë. 31-vjeçari po kalonte një moment shumë të mirë, ndërsa këtë sezon ai ka shënuar 17 gola (+16 asiste) në 28 ndeshje në të gjitha kompeticionet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit