Hiqet si inspektor tatimesh dhe u merr para bizneseve/ Kush është personi që kërkon Drejtoria e Tatimeve?

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 19.02.2023, 20:00

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka publikuar sot një video teksa tregon një burrë i cili hiqet si inspektor tatimesh dhe shkon në shumë biznese. Mësohet se ai hiqet sikur do gjobisë këta biznese nëse u gjen ndonjë paligjshmëri dhe u merr atyre para.

Sipas Drejtorisë së Tatimeve videoja është dorëzuar në prokurorinë e Tiranës dhe po kryhen gjithë hapat e nevojshme, që ai person të vihet para drejtësisë.

Ndërkohë ende nuk është publikuar identiteti i të ashtuquajturit inspektorit të tatimeve. Burime për JOQ ALBANIA bëjnë me dije se ai është shtetasi Altin B. nga qyteti i Elbasanit. Një person, që e njeh shumë mirë atë tregon për JOQ se ai jeton jo shumë metra larg policisë së Elbasanit dhe është e pamundur që të mos gjendet për t’u arrestuar.

Gjithashtu, sipas denoncueses ai ka punuar për shumë vite me Partinë Socialiste, teksa familjarët e tij i ka të punësuar në Universitetin e Elbasanit.

JOQ Albania është e gatshme t;i vendosë në dispozicion policisë të gjithë denoncimin e plotë që ka mbërritur në redaksi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit