Suharekë: 30-vjeçari i dehur futet në sherr, Policia has në rezistencë për ta arrestuar

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 19.02.2023, 16:34

Nuk janë të rralla rastet kur zyrtarët policorë ballafaqohen me kërcënime serioze nga qytetarë në qytete të ndryshme të Kosovës. Shpeshherë kërcënimet verbale eskalojnë edhe në sulme fizike ndaj tyre, duke ua vështirësuar punën e madje duke ua kërcënuar edhe jetën. Kështu ka ndodhur edhe mëngjesin e sotëm në rrugën “Brigada 123” në Suharekë”, ku Policia po intervenonte në një rast.

Incidenti ka nisur në një market, kur i dyshuari në gjendje të dehur është kapur me një person, të cilin e ka kërcënuar dhe ka tentuar që ta sulmojë fizikisht. Në pamundësi për t’u kapur me të, i dyshuari ka demoluar marketin e më pas ka ekspozuar një sëpatë, duke e kanosur viktimën.

Në vendin e ngjarjes ka dalë menjëherë një njësi policore, që kanë arritur ta arrestojnë të dyshuarin, por fillimisht kanë hasur në rezistencë nga i njëjti, i cili ka pasur sjellje agresive.

Me rastin e kontrollit policor, nga i dyshuari është konfiskuar sëpata dhe një kaçavidë.

Posa i dyshuari është shoqëruar në stacion policor, ka vazhduar me veprime të pakontrolluara, duke e goditur tavolinën me kokë, e për pasojë ka pësuar lëndime.

Pas tretmanit mjekësor, me urdhër të prokurorit të shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë për veprat penale “Kanosje” dhe “Pengim i personave zyrtarë gjatë kryerjes së detyrës zyrtare”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit