Babai i Messit zgjon katalanasit nga “ëndrrat”: Leo nuk do të kthehet te Barcelona

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 17.02.2023, 09:56

Kontrata e Lionel Messit me PSG-në përfundon në verën e këtij viti dhe e ardhmja e “Pleshtit” nuk është përcaktuar ende. Propozimet për të nuk mungojnë aspak, teksa rinovimi me francezët është gjithashtu në tavolinën e kampionit të botës për shqyrtim.

Vendimi nuk ka ardhur ende dhe në mediet spanjolle është folur shumë për rikthimin e Messit te Barcelona, aty ku theu çdo rekord e u bë një prej më të mirëve të historisë së futbollit. Por kjo nuk ndodhë dhe këtë e bën me dije babai dhe agjenti i Leos, Jorge Messi.

“Unë nuk mendoj se Leo do të luajë përsëri për Barcelonën. Ne nuk kemi folur me Laportan dhe as ata nuk kanë ndonjë ofertë”, komentoi babai i yllit argjentinas në një deklaratë për “Sport”, duke shuar çdo “fije shprese” se argjentinasi mund të kthehej te shtëpia e tij e dytë.

Nga ana tjetër, presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka pranuar se e dëshiron rikthimin e Messit. Por financiarisht është thuajse e pamundur, sepse Barcelona është në krizë të thellë. Në këtë sezon, Messi ka luajtur 26 ndeshje, në të cilat ka shënuar 15 gola dhe ka dhënë 14 asistime.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit