PJESA 2/ Skandal prostituimesh në Tiranë, tutorja: S’pranojmë 30 mijë lekë

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 16.02.2023, 07:46

Bëhet fjalë për rastin e djeshëm të publikuar në JOQ Albania ku një faqe prostitutash kishte mashtruar një të ri dhe i kishte vjedhur me skemë 30 mijë lekëshin që ky i fundit do paguante për të kryer marrëdhënie seksuale me njërën nga vajzat që vetë-reklamoheshin.

Pasi vajza me të cilën fliste i kishte dërguar disa foto të zhveshura dhe “marrëveshja” ishte mbyllur, i riu u josh në një shkallë pallati për t’i lënë vajzës pagesën të mblshtjellë me pagetë cigare, pasi në të kundërt sipas atyre që ajo pretendonte nuk e pranonte tutori.

Paratë u zhduken dhe prostituta i bëri block të riut në Instagram. Pas publikmit të rastit në JOQ, ka reaguar edhe një kolege e prostitutës e quajtur Rajmonda, e dyshuar si tutorja e saj.

Në reagimin e saj kontravers në rrjetet sociale, ajo shkruan se nuk e ka pranuar pasi djali ka qenë nën moshë dhe pasi i cilëson prostituts si “modelet tona” thotë se vajza që e joshi nuk ka asnjë përfitim me aq pak sa ai i ofroi.

Më tej tutorja i bën të fala familjes së djalit dhe i bën thirrje ta mirëedukojë duke normalizuar prostituimin.

Një ngjarje e tillë e këtyre përmasave skandaloze ku vajzat e reja vetë-shiten për para në rrjetet sociale që janë kthyer në katalogë joshjeje kaalon pa u hetuar nga policia e shtetit shqiptar…

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Shqiptari në Gjermani
  Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
  Sara nga Tirana
  Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
  Deoni
  I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
  Shoferi i kamionit
  I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
  Babë e bir nga Kukësi
  Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit