Sin Boy ka vdekur?! Shqiptari “konfirmon” vdekjen në Instagram

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 15.02.2023, 22:48

mediat greke dhe rrjetet sociale prej pothuajse dy ditësh po qarkullojnë lajme rreth vdekjes së reperit shqiptari Sin Boy.

Në mediat greke thuhet se 29-vjeçari me origjinë shqiptare, i quajtur Theodoros Agustin Gega ka humbur jetën në Kosovë për shkak të mbidozës narkotike. Për të përforcuar këto lajme, në rrjetet sociale janë publikuar edhe disa pamje nga një autoambulancë ku reperi duket i shtrirë.

Por ajo që ka ngritur edhe më shumë dyshimet në rrjetet është një foto e postuar në faqen e Instagramit të vetë reperit. Në postim është një foto e reperit teksa shkruhet:

Fatkeqësisht, thashethemet janë të vërteta, por mediat sabotojnë Sin Boy akoma dhe në këto momente. Nuk është larguar, pasi do jetojë gjithmonë me ne përmes muzikës së tij. 1994- përgjithmonë

Po ashtu në profilin e reperit është vënë një foto e zezë, ndërsa lajmin e hidhur e ka ndarë edhe motra e tij në Instagram teksa shkruan “Rip” dhe e shoqëron me një emoji duke qarë.

Por pavarësisht këtyre "provave" ka të tjerë që nuk e besojnë një lajm të tillë dhe e konsiderojnë atë një "marifet" publicitar para daljes së albumit të tij të ri.

motra Sin Boy

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
  • Shqiptari në Gjermani
    Shqiptari në Gjermani, i cli gjeti në rrugë një portofol dhe vendosi që atë t;ia kthejë të zotit, një shtetas gjerman. Ai filmoi veten e tij me kamerën e makinës gjatë kohës që gjente shtëpinë e shtetasit gjerman. Fatmirësisht e gjeti dhe ia dorëzoi portofolin. Shtetasi gjerman e falënderoi shumë dhe e ‘shpërbleu’ atë me 20 euro.
    Sara nga Tirana
    Kandidatja e dytë është Sara nga Tirana, e cila, nuk zgjidhi të dhurojë para apo rroba për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri, por shprehu gatishmërinë e saj për të birësuar një fëmijë, që ka humbur familjen në rrënojat e asaj lëkundjeje të madhe. Ajo tha për JOQ se po pret momentin kur ta njoftojnë se mund të birësojë një fëmijë në Turqi apo Siri.
    Deoni
    I treti është Deoni i vogël nga Kukësi, i cili na tregoi se nuk ka rëndësi mosha për të pasur një zemër të madhe. Ai dhuroi arkën e tij të kursimeve për të prekurit nga tërmeti në Turqi dhe Siri. Ndoshta ato pak të holla të tij nuk janë asgjë, por mesazhi i tij është shumë më i madh.
    Shoferi i kamionit
    I katërti është shqiptari, shofer kamioni, i cili u nis nga Shkupi më qindra ndihma për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Vetëm dy ditë pas tërmetit, ai mblodhi ndihma dhe u nis i vetëm drejt qytetit të shkatërruar nga lëkundjet sizmike.
    Babë e bir nga Kukësi
    Në vendin e pestë, janë babë e bir nga Kukësi. Afrim Cenaj(babai) dërgoi në redaksinë e JOQ Albania foton kur i puthte duart djalit të tij për të mos u larguar nga Shqipëria. Afrimi është pjesë e listës së heronjve për drymën që i jep djalit të tij që të kontribuojë në vendin e tij, ndërsa i biri është në listë sepse, pavarësisht situatës së vështirë në Shqipëri, po merr zanatin e babait dhe ka premtuar se do punojë për Shqipërinë.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit