Rrëshqiti dhe përplasi kokën në dysheme, trajneri kampion me Milanin në gjendje kritike për jetën

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 11.02.2023, 12:14

Trajneri i njohur italian Alberto Zaccheroni ka pësuar një aksident të rëndë në shtëpinë e tij dhe është transportuar me urgjencë në spital, teksa bëhet me dije se ai është shtruar në repartin e terapisë intensive. 69-vjeçari rrezikon seriozisht jetën, teksa ai njihet si një nga trajnerët më të shquar të futbollit italian.

Gjatë karrierës së tij Zaccheroni ka drejtuar klube si Milan, Juventus, Inter dhe Lazio. Ai ishte në shtëpinë e tij në Cesenatica, kur u rrëzua dhe u dëmtua rëndë. Dyshohet se Zaccheroni ka rrëshqitur dhe ka përplasur keq kokën në dysheme, duke humbur ndjenjat.

Ekipi i ambulancës u përgjigj menjëherë dhe e dërgoi atë në spitalin Maurizio Bufalini në Cesena. Ai është vendosur në reanimacion dhe po lufton për jetën. Zaccheroni është diagnostikuar me një dëmtim të rëndë në kokë, teksa nuk dihet nëse do të mund të fitojë sërish vetëdijen.

Karriera e 69-vjeçarit nisi në vitin 1983 dhe u mbyll në vitin 2019. Ish-trajneri është shpallur kampion i Italisë në vitin 1999 me Milanin në brezin e famshëm. Më pas me Japoninë doli kampion i Azisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit