Demiral shet tre fanella në ankand, grumbullon mbi 250 mijë euro për të mbijetuarit e tërmetit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 09.02.2023, 12:40

Ndërkohë që numri i të vdekurve nga tërmeti i ka kaluar 17 mijë, nevoja për ndihmë ndaj të mbijetuarve është më e nevojshme se asnjëherë. Një pjesë e mirë e botës së sportit është vënë menjëherë në ndihmë.

Merih Demiral ka nisur një fushatë të shitjeve të fanellave, me qëllim për të mbledhur sa më shumë para dhe për të ndihmuar të mbijetuarit, një pjesë e të cilëve kanë mbetur pa një strehë dhe pa ngrohje në mes të dimrit.

Ditën e djeshme, Merih Demiral nxori dje në ankand një fanellë të Cristiano Ronaldos, e cila ishte në koleksionin e tij. Gjithashtu, Bonuçi dhe Dybala, kanë bërë të njëjtën gjë duke iu bashkuar kauzës së ish-shokut të ekipit.

Tri fanellat janë shitur dhe Demiral ka mbledhur një shumë prej 246 mijë eurosh, saktësisht 5 milionë lira turke. “Të gjitha të ardhurat nga shitja janë derdhur në llogarinë e shoqatës Ahbap për t’u përdorur në ndihmë të zonave të prekura nga tërmeti”, njofton Demiral.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit