Pedofili vret veten në gjykatë pas verdiktit të fajit, piu nitrit natriumi

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 09.02.2023, 08:00

Personi në foto është 57 vjeçari Edward Leclair, i cili vdiq gjatë gjyqit në Denton, Texas, ku u shpall fajtor për pesë akuza abuzimi seksual. Teksa po dënohej ai piu nga një shishe uji ku kishte një lengj në ngjyrë të bardhë.

Lëngu i konsumuar nga një pedofil në Texas para se të vdiste nga helmimi, ishte nitrit natriumi, dhe e piu pak pas dhënies së verdiktit të fajit vitin e kaluar, e këtë e njoftuan mjekët ligjorë që klasifikuan vdekjen e tij si vetëvrasje.

Mjeku ligjor i Tarrant tha për rrjetin Daily Mail se Leclair kishte vdekur nga efekti i nitritit të natriumit, lënda kristaline e njohur ndryshe si nitrit sode. Prokurori i Denton, Jamie Beck CNN se në kohën e vdekjes së Leclair, një hetues kishte parë Leclair të pinte lëngun para se të shoqërohej drejt qelisë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit