Kokainë dhe mijëra euro me vete, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë në Itali

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 05.02.2023, 19:31

Efektivët e policisë së komisariatit të Gaetës arrestuan dy shtetas shqiptarë, përkatësisht 20 dhe 22 vjeç, të dënuar për trafik droge.

Sakaq është denoncuar në Prefekturë edhe një vajzë 20-vjeçare për përdorim personal të drogës.

Gjatë kontrollit të territorit nga policia e Gateas është vënë re një automjet i parkuar në një parking me tre të rinj. Në momentin që e kanë pikasur policinë ata janë shfaqur të nervozuar.

Policët, të dyshuar për këtë sjellje ushtruan kontroll duke gjetur brenda makinës një kuti metalike me 16 mbështjellës celofani të mbyllura, me lëndë narkotike të llojit kokainë, si dhe shuma parash dhe celularë që fshihnin dy djemtë brenda veshjeve të tyre.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të shtëpisë, u gjetën 50 gramë kokainë dhe mbi 5000 euro në kartëmonedha të emërtime të ndryshme.

Tashmë dy të rinjtë janë arrestuar dhe janë dërguar në burg.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit