“Benz-i im 15 mijë £ përdoret si taksi për 160 km rrugë, unë e lashë në aeroport”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 05.02.2023, 01:52

Një shofer ka mbetur i habitur kur zbuloi se Mercedesi i tij kishte udhëtuar pothuajse 100 milje(160 km) ndërsa ai ishte me pushime në Itali.

Brian Wilson la E-class-in e tij të zi në aeroportin Gatwick përpara se të nisej për një pushim tetë-ditor në Pulia me gruan e tij. Ai shpenzoi 59,53 £ për parkingun. Por ai nuk mund t'u besonte syve të tij kur u rikthye në Mbretërinë e Bashkuar për të zbuluar se kishte 160 km shtesë në makinën e tij.

Makina 15,000 paundshe ishte gjithashtu "e mbuluar në baltë" nga jashtë, kishte gjurmë të pista të këpucëve në brendësi dhe tre nga sediljet ishin ndryshuar. Brian tha:

Makina ime ishte përdorur qartë si një shërbim taksi aeroporti.

Pensionisti fluturoi për në Italinë jugore më 9 tetor dhe u kthye në shtëpi më 17 tetor. Ai nuk e kishte idenë se ndërsa shijonte Italinë, automjeti i tij të cilin e kishte blerë vetëm një muaj më parë, po bënte udhëtime nëpër Sussex si taksi.

Edhe pjesa e jashtme dhe e brendshme e makinës ishte pis. Ishte e qartë se në makinë ishin dy pasagjerë, pasi shenjat e këmbëve ishin aty. Plus, sedilja anësore e pasagjerit të parë ishte ndryshuar për t'iu përshtatur dikujt që është më i madh se gruaja ime.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit