Arrestimi i ish-zyrtares së kryeministrisë, Alda Klosi akuzohet për fshehje pasurie, pastrim parash dhe deklarim të rremë

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 04.02.2023, 09:34

Mbrëmjen e djeshme u arrestua Alda Klosi, ish-zyrtare e kryeministrisë, konkretisht ish-drejtoreshë e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj. Klosi u prangos pas dëshmisë së pastrueses Rozeta Dobi që i vodhi në banesë plot 120 mijë euro në datë 15 dhjetor 2022.

Rozeta ka deklaruar se në dhjetor 2022 Alda duke qenë se sipas pastrueses kishte konflikte me burrin i ka kërkuar Rozetës të ruante paratë. Sipas pastrueses paratë vinin në çantë nga persona që ajo nuk kishte dijeni.

Ndërkohë pas dëshmisë së Rozetës, Alda Kosi ka përfunduar në prangat e policisë, pasi akuzohet për fshehje pasurie, pastrim parash dhe deklarim të rremë para oficerit të policisë. Pas grabitjes, Alda në dëshminë e saj ka deklaruar se paratë ishin të xhaxhait dhe i kishte ruajtur për kurimin e tij, i cili ndërroi jetë disa javë më parë në SHBA, ku edhe po kurohej.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit