Arrestohet shqiptari që fshehu kokainën dhe “kyçi” gojën para policisë italiane

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 03.02.2023, 18:48

Një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane në Colle Umberto.

Mediat fqinje shkruajnë se në momentin që u ndalua shqiptari nuk iu përgjigjej pyetjeve të policisë, çka ngjalli dyshime.

Në fakt ai nuk mund të shqiptonte asnjë fjalë sepse kishte fshehur disa doza droge në gojë, që për fat të mirë nuk i kishte gëlltitur dhe që më pas u sekuestruan. Ai kishte të fshehura edhe disa doza në makinë.

Raportohet se 38-vjeçari shqiptar kishte vajtur në Itali me vizë turistike dhe kishte me vete edhe 145 euro, me gjasë të ardhura nga trafiku i drogës dhe një celular.

Ushtria ka ushtruar kontroll edhe në shtëpinë e shqiptarit, duke gjetur doza të tjera kokaine, gati për treg dhe 2 qese që përmbanin gjithsej rreth 20 gramë kokainë në formën e një guri, të cilat ende duhej të ndaheshin në doza dhe një peshore.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit