Itali/ Shqiptari në arrest shtëpie thërret shokët dhe organizon barbekju me kokainë

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 02.02.2023, 18:45

Ai ishte në arrest shtëpie për trafik droge, por mendoi se ishte më mirë të organizonte një Barbecue me bazë kokaine me disa miq në tarracën e shtëpisë së tij.

Bëhet fjalë një 53-vjeçar shqiptar, i cili u arrestua dhe u dërgua në burg.

Mediat fqinje raportojnë se shqiptari ishte në arrest shtëpi, pas një arrestimi për shpërndarje kokainepasditen e 6 dhjetorit 2022 në via Francesco Sabatucci në Bolonja.

20 ditë më vonë, në mbrëmjen e Boxing Day, gjatë një kontrolli nga karabinierët që kishin shkuar në shtëpinë e 53-vjeçarit për të verifikuar respektimin e masës së sigurimit, i dyshuari u denoncua për ndalim për trafik droge pasi ndonëse në arrest shtëpie, ai kishte organizuar një barbekju në shoqërinë e miqve në tarracën e shtëpisë.

Pas kontrollit karabinierët gjetën 10 gramë kokainë, 940 euro dhe materiale për peshimin dhe paketimin e substancave.

I dyshuari kishte marrë të gjitha përgjegjësitë duke “shfajsuar” miqtë e tij. Pas ngjarjeve, Prokuroria Publike e Bolonjës ka kërkuar rëndimin e masës së sigurimit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit